Lithuania United Kingdom Russian

Straipsnių ciklas – kelionės su kūdikiu, 1 dalis

Jūs nebūtinai turite atsisakyti kelionių tik todėl, kad tapote tėvais. Tačiau tiesa tai, kad dalį kelionės laiko teks praleisti prižiūrint kūdikį.

kids

Kelionės jau niekuomet nebus tokios pat. Tačiau jūs pamatysite, jog pasaulis yra draugiškas ir svetingas visai šeimai. Nėra lengvesnio būdo kaip susipažinti su naujais žmonėmis, kaip tik keliaujant su kūdikiu ant rankų. Svarbiausia tėvų taisyklė – sukurkite namus ten, kur atkeliavote.

Keletas pirmų patarimų, kaip kelionę su kūdikiu paversti sėkmingu nuotykiu.

kid_and_luggage

1. Būkite lankstūs. Mažyliui ilgainiui gali pabosti sėdėti kelioninėje kėdutėje, todėl vienai dienai planuokite vieną pramogą ar apsilankymą vienoje vietovėje. Tam, kad galėtumėte pabūti ir pažaisti su kūdikiu bei užsiimti jo mėgstama veikla. Suplanavus daugiau pramogų bus sunku prisitaikyti, jeigu jūsų kūdikis ims nerimauti ar jam bus per sunku išsėdėti vienoje vietoje ilgesnės kelionės metu.

 kids_in_car

2. Pasirinkite visai šeimai tinkančią kelionę. Apsistokite ten, kur vaikai turėtų kuo užsiimti. Rekomenduojame paplūdimius, šeimos stovyklas, poilsį gamtos apsuptyje, ar panašias mažyliams draugiškas, ramias vietas. Pamirškite perkrautas, turistų pamėgtas vietas, geriau rinkitės apgyvendinimą atokesnėje vietovėje nuo centro šurmulio. Visuomet galvokite apie vaikų saugumą ir ramybę.

kids_travel

3. Pasiimkite užkandžių ir gėrimų su savimi. Turėkite daug gėrimų ir pakankamai užkandžių, kad kelionė būtų patogi jums ir jūsų mažyliui. Vaikai dehidratuoja greičiau skrydžio metu ir vaikai ne visada gali sulaukti maitinimo paslaugų. Taip pat galima pasinaudoti galimybe patiekalą vaikui užsisakyti iš anksto. Geriausia su savimi turėti lengvą pakuotę užkandžių, tokių kaip nesmulkintų grūdų dribsniai, supjaustyti vaisių ir daržovių gabaliukai, mažos vaisių sulčių dėžutės, krekeriai ar kiti užkandžiai atitinkantys vaiko amžių.

Paskirstykite užkandžių laiką – taip vaikai turės ko laukti kelionės metu.

Visuomet turėkite drėgnų higieninių servietėlių.

kid_smiling

4. Suplanuokite stoteles skirtas poilsiui. Ilgai keliaujant mašina, jūsų vaiko kojos gali pavargti būti vienoje padėtyje, todėl būtinai stabtelėkite ir leiskite jiems atsipūsti, pasivaikščioti ar pabėgioti, prasimankštinti. Pasiimkite guminį kamuolį, keletą knygučių ramesniam poilsiui. Poilsiui rinkitės parkus ar renkite pikniką gamtoje.

Vairuoti baikite anksti, kad visi turėtumėte laiko atsipalaiduoti po ilgos dienos kelyje.

Kid_with_his_luggage

5. Visuomet galvokite apie saugumą. Pasirūpinkite automobiline kėdute, prižiūrėkite, kad ji būtų tinkamai sumontuota. Taip pat uždėkite apsaugines užuolaidėles nuo saulės ant stiklų. Vaikutį renkite ryškiais drabužiais, kad nepasimestų minioje. Taip pat į kišenę idėkite lapelį su visa informacija tam atvejui, jeigu vaikas pasimestų.

Children riding bikes outside

6. Pasiimkite vaikams dovanų. Kelionės metu turėkite daugiau žaislų nei reikia. Juos visus tinkamai įpakuokite, tarsi dovanėles, ir duokite paskirstytais laiko tarpais. Tai gali būti galvosūkiai, lėlės, figūrėlės, ryškiai spalvotas popierius, spalvotieji pieštukai, knygos, ir kiti mėgstamiausi žaislai.

family_traveling

7. Keliaukite praktiškai. Norėdami suprasti, kas tinka jūsų vaikui esant kelyje, toli nuo namų, galite išbandyti didelę kelionę su trumpomis ekskursijomis ar suplanuokite poilsį savaitgaliais toliau nuo namų. Bandomieji reisai turėtų padėti išsiaiškinti kiek ilgai jūsų mažylis gali išbūti automobilio kėdutėje, kokie žaislai jam itin reikalingi ir idomūs kelionės metu, koks maistas jam tinkamiausias ir kas kiek laiko jam norėsis užkandžiauti, taip pat kokiose vietose jūsų mažylis jaučiasi geriausiai..

Nepamirškite – galite kurti namus toli nuo namų!

Calendar is loading...