Lithuania United Kingdom Russian

Poilsiaudami ir keliaudami pasijuskite kaip namuose:

Dviratis ar motoroleris turi du labai gerus privalumus: greitį, nes galite pasiekti tikslą gana greitai (tikriausiai lygiai taip pat greitai, kaip su automobiliu) ir “atvirumą” (be uždaromų langų, todėl nebūsite apsiriboję nuo aplinkos).

Tyrinėkite pėstute. Išeikite pabėgioti ir pamatysite tikrąjį miestą bei prasimankštinsite. Ne vienas poilsiautojas/keliautojas patvirtintų, jog tai vienas iš geriausių būdų pažinti lankomą vietovę.

..arba išbandykit viešąjį transportą. Daugelis turistų mano, jog viešasis transportas klaidina arba baugina, tačiau jūs daugiausia keliausite su vietiniais, todėl bus įdomu žvilgtelėti į kultūrą – viskas nuo muzikos, kurią vairuotojas klauso per radiją iki skelbimų transporto priemonės šonuose.

Ieškokite geriausios vietos papietauti. Pietūs vyksta darbo metu didžiajai daugumai žmonių.  Geriausi atsiliepimai apie kavinukę ar restoraną reiškia, kad vietiniai gyventojai yra patenkinti jų tiekiamu maistu. Į tokias vietas jie grįžta vėl ir vėl. Todėl tokiose vietose jūs galite laisvai bendrauti su vietiniais gyventojais.

Venkite būtent turistams skirtų kavinių ar restoranų, kurios populiarina tradicinius valgius, gėrimus. Apsilankę vietiniame Starbukcs turėsite nepalyginamai daugiau galimybių susipažinti su vietiniais, pamatyti jų būdą bei susipažinti ir pabendrauti. Tokiose mažose susibūrimo vietose žmonės dirba, kalbasi, kuria, planuoja.. ir žinoma ilsisi.

Eikite pėsčiomis į ir iš kavinių. Tai jūsų geriausia proga apsižvalgyti. Jeigu negalite apsieiti be mašinos, parkuokite ją kiek toliau nuo savo tikslo.

Nuveikite kažką labai kasdieniško, pavyzdžiui  -nueikite apsikirpti.. Atsidursite ten, kur visuomet būna vietiniai gyventojai, bet turistai – retai.

Keliaudami nepamirškite savo hobio. Jei mėgstate groti muzikos instrumentu, ieškokite vietos muzikinių renginių ar klubų; jei jūs darote jogą – eikite į vietos studiją. Jei esate fotografas, ieškokite vietos nuotraukoms. Žmonės su panašiais interesais labiausiai tikėtina, kad pasirodys aplink.

Skaitykite knygą. Neapsiriksite pasirinkę vietinę fantastinę literatūrą ar gerą novelę.

Matydami vietą per gero romano prizmę galite likti labai patenkinti, skaitymas tapo dalimi kelionių industrijoje – masiškai poopuliarios ekskursijos pagal romanus sparčiai populiarėja.

Sekite naujienas. Jei visi ankstesni patarimai skamba kaip iššūkis, tuomet stebėkite žinias per televiziją  – tai taip pat vienas iš būdų pasijusti “vietiniu” ir sužinoti kas vyksta aplink jūsų lankomoje vietovėje.

Calendar is loading...