Lithuania United Kingdom Russian

Įdomūs faktai apie viešbučius

Žodis “hotel” (viešbutis), kilęs iš prancūzų kalbos. Tradiciškai viešbutyje buvo rūpinamasi miesto lankytojais, tai nebuvo apgyvendinimui skirta vieta.

vieš

 

viešbut

Nėra informacijos apie pirmąjį viešbutį, kuris teikė apgyvendinimo paslaugas. Tačiau tai, kad žodis “Inn” yra minimas Biblijoje mums parodo, kad viešbučių istorija siekia tūkstančius metų.

Pirmasis viešbutis buvo atidarytas 1768 metais pavadinimu “Royal Clearance Hotel” Anglijoje. Bet tada nei viešbučiai nei žodis “Viešbutis” nebuvo populiarūs.

Boutique viešbučiai yra mažesni, tačiau prabangūs, juose yra nuo 10 iki 100 kambarių. Koncepcija atsirado 1980-aisiais didžiuosiuose miestuose – Londone, Niujorke ir San Franciske.

Žodis “Motelis” reiškia viešbutį, esantį šalia greitkelio. A. Heinemann atidarė savo motelį 1925 metais, kai viešbučio pavadinimas “Milestone Motor Hotel” netilpo į viešbučio pavadinimui skirtą lentelę.

Didžiausia viešbučių grandinė –  InterContinental viešbučiai – su 4600 viešbučių ir virš 674,000 kambarių.

viešbutis

Kai kurie viešbučiai turi barus savo fojė, kurie nėra prižiūrimi personalo. Šie barai vadinami “Sąžiningumo barais” – ką ir kiek gersite čia nebus registruojama. Vienintelis reikalavimas yra būti sąžiningais ir mokėti už tai, ką išgėrėte.

Aukščiausias viešbutis pasaulyje 72 aukštų ir 355 metrų.

Coco Chanel praleido 30 metų, gyvendama Hotel Ritz Paris.

🙂

Calendar is loading...