Lithuania United Kingdom Russian

Apartamentai “Trakaitis” vėsesniems rudens vakarams siūlo išbandyti šiuos vanilinius irisų sausainius..

Jums reikės:

 • 1 puodelio (230g) nesūdyto sviesto, kambario temperatūros
 • 1/2 puodelio (100 g) smulkaus cukraus
 • 1 puodelio (200 g) rudojo cukraus
 • 2 didelių kiaušinių
 • 2 arbatinių šaukštelių grynos vanilės ekstrakto
 • 1/2 vanilės ankšties sėklų
 • 2 ir 1/2 stiklinės (312g) miltų
 • 1 šaukštelio kukurūzų krakmolo
 • 1 arbatinio šaukštelio sodos
 • 1/2 arbatinio šaukštelio druskos
 • 1 ir 1/2 stiklinės susmulkintų irisų
 • jūros druskos, pabarstymui

Dideliame dubenyje naudojant rankinį maišytuvą arba plakiklį muškite sviestą, 1 minutę vidutiniu greičiu, kol sviestas taps standus ir kreminis. Įdėkite smulkaus ir rudojo cukraus ir plakite vidutiniu greičiu, kol masė taps puri ir šviesios spalvos. Įmuškite kiaušinius, supilkite vanilės ekstraktą bei vanilės ankšties sėklas ir išmaišykite dideliu greičiu.

Atskirame dubenyje sumaišykite miltus, krakmolą, kepimo sodą ir druską. Mažu greičiu įmaišykite sviesto, cukraus, vanilės ir kiaušinių masę. Suberkite irisus. Palikite tešlą ant plėvelės ar aliuminio folijos 3 valandas. Atšaldykite tešlą šaldytuve.

Ištraukę tešlą iš šaldytuvo, leiskite pastovėti kambario temperatūroje 20 minučių.

Įkaitinkite orkaitę iki 180 ° C.

Iš tešlos formuokite kamuoliukus. Pabarstykite juos jūros druska.

Kepkite 10 minučių, kol atsiras šiek tiek aukso spalvos aplink kraštus. Iškepę sausainiai atrodys labai minkši centruose, ištraukus juos iš orkaitės. Leiskite atvėsti 5 minutes.  Kai atvės, pabarstykite jūros druska, jei pageidaujate.

cookies

Skanaus!

Poilsis po ilgų darbo valandų..

Pasimėgaukite karštu dušu ar vonia. Šiluma padeda raumenims atsipalaiduoti ir pagerina mikrocirkuliaciją. Šilto vandens procedūros veikia taip pat teigiamai kaip masažas ar lengvas fizinis krūvis. Užsidekite žvakių, klausykitės atpalaiduojančios muzikos ir pasimėgaukite bent 10 minučių ramybe..

relax

Apsivilkite pačius patogiausius drabužius – ar tai būtų pižama ar lengvi medvilniniai ar lino drabužiai..

Užsiimkite lengva fizine veikla, atlikite keletą nesudėtingų, paprastų fizinių pratimų. Sportas padeda  išvalyti jūsų mintis ir pašalina susikaupusį stresą. Išbandykite pasivaikščiojimą lauke, jogos ar tempimo pratimus bent 20 minučių..

relaxx

Išbandykite raumenų relaksaciją:

Šis pratimas padės Jums atpalaiduoti savo kūną ir protą. Jei tai darysite reguliariai, pastebėsite, kada įsitempia tam tikros raumenų grupės ir galėsite iškart jas atpalaiduoti, neleisdami susikaupti įtampai..

yoga

Pasirinkite vieną raumenį ir įtempkite jį kiek įmanoma 5 sekundes. Jūs turėtumėte pajusti stiprų tempimą, tačiau nereikia persistengti. Iškvėpkite atpalaiduodami raumenis. Likite atsipalaidavęs 15 sekundžių.

Perkelkite veiksmą į kitą raumenų grupę ir pakartokite.

Poilsis rudenį..

Dalyvaukite šokių veikloje, nesvarbu kokio pobūdžio tai būtų šokiai – puikiai praleisite artėjančio rudens vakarus.

ruduo

Pasivažinėkite kalnų dviračiais. Kalnų dviračiai tinkami važinėjimui beveik bet kuriuo metų laiku. Tačiau rudenį įvairiaspalvė gamta ypatingai lepina kelionės metu.

rufd

Rudens sezonas reiškia vieną dalyką – moliūgų sezonas! Restoranai, kavinės, maisto parduotuvės ir daugelis kitų vietų visame mieste pradeda pardavinėti maisto produktus pagamintus iš moliūgo. Patys su šeima iš moliūgo galite pasigaminti žibintus, o sėklų neišmeskite ir būtinai paskrudinkite 🙂

ruo

Laužas. Trumpesnių dienų ir vėsesnių oru palydovas. Grilis lauke šiuo metų laiku puiki alternatyva vakarienei namuose.

rudd

Kelionės po kalnus. Vienas iš geriausių metų laikų kalnų poilsiui – ruduo. Vėsesnis oras taip pat reiškia mažiau uodų bei vabzdžių zirziančių aplink jus.

Fotografuokite. Rudenį apstu dalykų, kuriuos galite užfiksuoti savo fotoaparatu! Gamta nepagailės spalvų ir idėjų.

ruduoo

Išbandykite kempingą. Mažiau vabzdžių, mažiau žmonių aplink jus. Tik nepamirškite šiltesnės aprangos ir neabejotinai jausitės patogiai.

Aplankykite sodą. Ruduo obuolių derliaus metas. Tik pagalvokite kiek gėrybių galėsite pasigaminti iš šio nuostabaus vaisiaus – švieži, kepti, pyrage, kompote.. išspausite sultis ar pasigaminsite obuolių sūrį.

ruoo

Žaiskite futbolą. Su draugais, ar šeima savaitgalį puikiai praleisite laiką ir pasikrausite energijos darbingai savaitei.

Įdomūs faktai apie viešbučius

Žodis “hotel” (viešbutis), kilęs iš prancūzų kalbos. Tradiciškai viešbutyje buvo rūpinamasi miesto lankytojais, tai nebuvo apgyvendinimui skirta vieta.

vieš

 

viešbut

Nėra informacijos apie pirmąjį viešbutį, kuris teikė apgyvendinimo paslaugas. Tačiau tai, kad žodis “Inn” yra minimas Biblijoje mums parodo, kad viešbučių istorija siekia tūkstančius metų.

Pirmasis viešbutis buvo atidarytas 1768 metais pavadinimu “Royal Clearance Hotel” Anglijoje. Bet tada nei viešbučiai nei žodis “Viešbutis” nebuvo populiarūs.

Boutique viešbučiai yra mažesni, tačiau prabangūs, juose yra nuo 10 iki 100 kambarių. Koncepcija atsirado 1980-aisiais didžiuosiuose miestuose – Londone, Niujorke ir San Franciske.

Žodis “Motelis” reiškia viešbutį, esantį šalia greitkelio. A. Heinemann atidarė savo motelį 1925 metais, kai viešbučio pavadinimas “Milestone Motor Hotel” netilpo į viešbučio pavadinimui skirtą lentelę.

Didžiausia viešbučių grandinė –  InterContinental viešbučiai – su 4600 viešbučių ir virš 674,000 kambarių.

viešbutis

Kai kurie viešbučiai turi barus savo fojė, kurie nėra prižiūrimi personalo. Šie barai vadinami “Sąžiningumo barais” – ką ir kiek gersite čia nebus registruojama. Vienintelis reikalavimas yra būti sąžiningais ir mokėti už tai, ką išgėrėte.

Aukščiausias viešbutis pasaulyje 72 aukštų ir 355 metrų.

Coco Chanel praleido 30 metų, gyvendama Hotel Ritz Paris.

🙂

Mėgstantiems kavą

Tobula šalta espresso jūsų poilsiui:

 • Karštame espresso ištirpinkite cukrų. Įdėkite žiupsnelį cukraus į espresso puodelį prieš pilant kavą. Cukrus ištirps, kol jūsų kava sulašės į puodelį.
 • Dabar galima espresso sumaišyti su pienu. Jis taps šiltu, ne karštu. Ir tuomet užpilkite jį ant ledo (maža stiklinė, daug ledo), taip ledas visas neištirps.

Mėgaukitės…

espresso

Kaip elgtis viešbutyje – keletas patarimų:

Nesitikėkite ir nereikalaukite kompensacijos. Yra situacijų, kuriose galite tikėtis kompensacijos, pavyzdžiui, jei jūsų kambarys negali būti apgyvendintas arba yra įvykęs nenumatytas įvykis kambaryje. Bet jei jūs tik jaučiatės nusipelnę geresnio varianto, verčiau neieškokite kaltininko. Viešbučiai dažniausiai turi perpildytus kambarių užsakymus, tam atvejui, jei svečiai neatvyktų, todėl jie būtinai ras kuo užpildyti kambarį, jei jo atsisakysite.

viesbutis

Kambarių tvarkytojos yra žmonės, kuriems mokami pinigai už lovos ir vonios kambario sutvarkymą bei šiukšlių išnešimą. Būkite malonūs su šiais žmonėmis. Pasistenkite, nepalikti kliūčių paviršių valymui ar praėjimui, meskite šiukšles į konteinerius, laikykitės viešbučio politikos dėl rankšluosčių.

Ir nepalikite vertingų dokumentų ar daiktų kambaryje.

Nenaudokite debetinių kortelių vietoj kreditinių. Dažnai viešbučiui reikalingas depozitas apsaugai nuo sukčiavimo, šią pinigų sumą jūs atgausite, tačiau mokant debetine kortele, tai gali kiek supainioti jūsų biudžetą. Todėl patarimas – mokėkite kreditine kortele, kai tik įmanoma.

Nesitikėkite ankstyvo atvykimo ir vėlyvo išvykimo laiko. Šis laikas skirtas tvarkymui bei inventoriaus pataisymui esant reikalui, kol atvyks kitas svečias. Dažniausiai užtrunka keleta valandų. Taigi, jei nesate nuolatinis klientas, viešbutis nėra iš esmės tuščias, arba jūsų viešnagė nėra mėnesio laiko, laikykitės šio tvarkaraščio. Dauguma vietų savo bagažą galėsite palikti saugojimo kambaryje, siekiant sumažinti jūsų nepatogumą.

viesbutis3

Mini barą palikite tik nenumatytiems atvejams. Juose prekės yra brangios. Dabar pasitaiko mini barų su automatiniais jutikliais, kurie nuskaičiuoja pinigus jums paėmus daiktus iš mini baro. Siūlome būti atidiems.

Nesinaudokite viskuo kas yra nemokama. Tuoletinis popierius, rašikliai ir popierius neturėtų kainuoti. Tačiau jūs negalite prisiimti rankšluosčių, chalatų, šlepečių, pagalvės, patalynės, pakabų, peleninių ar virdulių. Kai kurie daiktai, tokie kaip žvakės, gali būti pažymėti signalizacija. Todėl siūlome neimti daiktų, kurie išties jums nepriklauso.

viesbutis2

Nekaltinkite viešbučio dėl blogo oro. Taip pat dėl įvykusių nenumatytų įvykių aplink. Visuomet prieš atvykdami patys atlikite paiešką internete apie galimas oro permainas ar įvykius apylinkėse.

Atsidėkokite. Personalas stengiasi, kad jūsų viešnagė praeitų sklandžiai ir maloniai, todėl kiekviena pagalba nusipelno mažo atsidėkojimo.

Nesitikėkite, jog visi spręs jūsų problemą. Jeigu jūs kreipėtės dėl problemos į vieną iš viešbučio darbuotojų, nesitikėkite, jog visi bus apie tai informuoti. Kiekvienas turi savo darbą ir nebūtinai žinos apie jūsų problemą. Žmogus, kuriam pasakysite dažniausiai spręs ją čia ir dabar.

doublespace architectural photography toronto montreal ottawa

Svečių namai ar viešbutis..?

Svečių namai – tradiciškai nedidelė, privati sodyba, kurioje kambarių nuomos kainos atitinka to laikotarpio paklausą bei pasiūlą. Svečių namai taip pat turi mažiau kambarių nei viešbutis, paprastai nuo 4 iki 10 kambarių, todėl privatumas didesnis nei apsigyvenus viešbutyje.

guest house

Viešbutis yra didesnės apimties pagal kambarių skaičių ir žmonių apgyvendinimą įstaiga, dažniausiai ne vieno žmogaus nuosavybė. Taip pat gali būti viešbučių, kurie veikia po vienu prekės ženklu, toks reiškinys retas tarp svečių namų.

hotel

Svečių namai gali būti vadinami “Nakvynė ir pusryčiai” arba “B & B” ir paprastai siūlo daugiau asmeninį poilsį nei viešbutis, kadangi čia ilsisi mažesnis žmonių skaičius. Viešbutyje jūs būsite tiesiog kitas svečias, na o svečių namuose jausitės kaip atvykę pailsėti į svečius 🙂

house

Svečių namuose galite tikėtis patenkinti konkrečius savo poreikius, nes jie yra lankstesnis nei viešbutis. Kartais svečių namuose rasite ir konferencijų salę, ar galimybę surengti nedidelę šventę savo kompanijai ar vestuvėms.

Receptas Jūsų poilsinei iškylai

Arbūzų ir feta siūrio salotos

APCAAduHaNaBC3zLiKa9yh

Jums reikės:

700 g arbūzo

1 mažo mėlynojo svogūno

180 g feta sūrio

šviežių mėtos lapelių

aukščiausios kokybės pirmojo spaudimo alyvuogių aliejaus

pipirų

Gaminimas: išimkite arbūzo sėklas, nulupkite jo žievę ir supjaustykite. Nulupkite ir smulkiai supjaustykite svogūną, sutrupinkite feta sūrį. Pagardinkite mėtų lapeliais, aliejumi ir juodaisiais pipirais. Paprasta ir neįprastai skanu 🙂


(Lietuvių) Poilsiaudami ir keliaudami pasijuskite kaip namuose:

Dviratis ar motoroleris turi du labai gerus privalumus: greitį, nes galite pasiekti tikslą gana greitai (tikriausiai lygiai taip pat greitai, kaip su automobiliu) ir “atvirumą” (be uždaromų langų, todėl nebūsite apsiriboję nuo aplinkos).

Tyrinėkite pėstute. Išeikite pabėgioti ir pamatysite tikrąjį miestą bei prasimankštinsite. Ne vienas poilsiautojas/keliautojas patvirtintų, jog tai vienas iš geriausių būdų pažinti lankomą vietovę.

..arba išbandykit viešąjį transportą. Daugelis turistų mano, jog viešasis transportas klaidina arba baugina, tačiau jūs daugiausia keliausite su vietiniais, todėl bus įdomu žvilgtelėti į kultūrą – viskas nuo muzikos, kurią vairuotojas klauso per radiją iki skelbimų transporto priemonės šonuose.

Ieškokite geriausios vietos papietauti. Pietūs vyksta darbo metu didžiajai daugumai žmonių.  Geriausi atsiliepimai apie kavinukę ar restoraną reiškia, kad vietiniai gyventojai yra patenkinti jų tiekiamu maistu. Į tokias vietas jie grįžta vėl ir vėl. Todėl tokiose vietose jūs galite laisvai bendrauti su vietiniais gyventojais.

Venkite būtent turistams skirtų kavinių ar restoranų, kurios populiarina tradicinius valgius, gėrimus. Apsilankę vietiniame Starbukcs turėsite nepalyginamai daugiau galimybių susipažinti su vietiniais, pamatyti jų būdą bei susipažinti ir pabendrauti. Tokiose mažose susibūrimo vietose žmonės dirba, kalbasi, kuria, planuoja.. ir žinoma ilsisi.

Eikite pėsčiomis į ir iš kavinių. Tai jūsų geriausia proga apsižvalgyti. Jeigu negalite apsieiti be mašinos, parkuokite ją kiek toliau nuo savo tikslo.

Nuveikite kažką labai kasdieniško, pavyzdžiui  -nueikite apsikirpti.. Atsidursite ten, kur visuomet būna vietiniai gyventojai, bet turistai – retai.

Keliaudami nepamirškite savo hobio. Jei mėgstate groti muzikos instrumentu, ieškokite vietos muzikinių renginių ar klubų; jei jūs darote jogą – eikite į vietos studiją. Jei esate fotografas, ieškokite vietos nuotraukoms. Žmonės su panašiais interesais labiausiai tikėtina, kad pasirodys aplink.

Skaitykite knygą. Neapsiriksite pasirinkę vietinę fantastinę literatūrą ar gerą novelę.

Matydami vietą per gero romano prizmę galite likti labai patenkinti, skaitymas tapo dalimi kelionių industrijoje – masiškai poopuliarios ekskursijos pagal romanus sparčiai populiarėja.

Sekite naujienas. Jei visi ankstesni patarimai skamba kaip iššūkis, tuomet stebėkite žinias per televiziją  – tai taip pat vienas iš būdų pasijusti “vietiniu” ir sužinoti kas vyksta aplink jūsų lankomoje vietovėje.

Calendar is loading...