Lithuania United Kingdom Russian

20 patarimų keliajant su kūdikiu ar vaiku:

 1. Siūlome pasiimti keletą naujų knygučių ar žaisliukų. Kelionėje labiausiai tinka lytėjimo knygelės, su atverčiamomis figūrėlėmis ar pasakų herojais. Jeigu kelionėje bus ne vienas mažylis, apgalvokite galimybę kaitalioti žaisliukus.

 2. Su savimi galite pasiimti daug vaiko mėgiamų užkandžių. Dabar parduotuvėse galite įsigyti tyrelių/košių patogiose mažose pakuotėse, tubelėse, iš kurių tiesiai gali valgyti vaikutis. Mažyliams labai patinka užkandžiauti iš savo indelių, užpildytu trapučiais, kukurūzais ar vaisių gabaliukais. Spalvoti kelionių indeliai suteiks teigiamų emocijų mažyliui ir ramybę jums, kad vaikas tinkamai užkando.

 3. Kartais galite pasinaudoti technologijomis, tokiomis kaip kompiuteris ar planšetė, kad ilgas skrydis vaikučiui neprailgtų.

 4. Patogūs rūbeliai padės lengviau pakeisti sauskelnes kelionės metu. Galite rinktis užsagstomus viršutinius rūbelius ir patogias užmaunamas trikotažines kelnytes, sauskelnių keitima apsunkina batai, vientisi rūbeliai.

 5. Prieš kelionę lėktuvu, susisiekite su avialinijomis, tam, kad įsitikintumėte, jog jūsų vaikutis tikrai užregistruotas skrydžiui. Paprastai jam reikalingas pasas skrydžiui arba įrašas jūsų pase apie vaiką kelionės metu.

 6. Su savimi verta pasiimti gimimo liudijimą. Vaiko vieta skrydžio metu apmokęstinama nuo dviejų metų amžiaus,o labai dažnai sunku nuspėti tikslų vaiko amžių vien pasižiūrėjus į jį.

 7. Nešioklė. Patogu perlipant iš vieno lėktuvo į kitą ar einant per saugos vartus. Nereikia žadinti vaikučio, jis gali snausti be trukdymų, kol jūs perlipsite ar pereisite apsaugos zoną. Nepamirškite – po nešiokle venkite dėtis švarkeį – jį gali tekti nusiimti prieš žengiant saugos zoną..

 8. Automobilio kėdutė lėktuve. Galima ja pasinaudoti skrydžio metu, tačiau tik tuomet, kai lėktuve yra laisvų vietų, kėdutės naudojimą skrydžio metu reiktų suderinti su avialinijomis.

 9. Tarp skrydžių geriausia rinktis 90 min. laiką. Kol keliaujate be vaiko, visiškai užtenka pusvalandžio, tačiau esant ne vieniems, reikia laiko pakeisti sauskelnes, užkandžiams bei žaidimams. Prieš skrydį atvykite anksčiau, kad galėtumėte nurimti ir ramiai sulaukti įlaipinimo.

 10. Dabar šeimos neturi pirmumo teisės išsilaipinant, nebent būsite sumokėję aukštesnės klasės skrydžiui.

 11. Sauskelnes geriausia pakeisti oro uoste, kadangi ne visuose lėktuvuose yra vystymo stalai.

 12. Skrydžio metu sėdėti rinkitės vietas šalia kitų šeimų su vaikais. Tokie žmonės bus supratingi jūsų norams ir poreikiams, o vaikams visuomet smagu bendrauti vieniems su kitais. Net ir vyresni vaikai neretai mėgsta palinksminti mažuosius.

 13. Kylant ir leidžiantis lėktuvu slėgio skirtumai sukelia nemalonius pojūčius vaikams. Tuo metu galite pasirūpinti, kad jūsų vaikutis gertų arba užkandžiautų tyrele iš tūbelės. Ryjimas ar čiulpimas padeda išvengti nemalonių jutimų.

 14. Kelionės lėktuvu metu išvengti nešvarių paviršių ko gero nepavyks. Nuo visų mikrobų apsiaugoti taip pat yra labai sudėtinga. Drėgnomis vaikiškomis servietėlėmis nuvalykite lėktuvo stalelį ir kėdės porankius, taip pat plaukite savo ir vaikučio rankas kai tik yra galimybė.

 15. Galite pasiruošti dainelių klausymui ar žaidimus stebėjimui per jūsų kompiuterį. Tai pralinksmins mažylį tuo atveju, kai nusibos žaisliukai ar knygutės. Daugiau idėjų galite paieškotiGames to Play in Tight Spaces .

 16. Skrydžio metu vaikui gali būti žymiai įdomiau dėlioti jūsų pasus ar sukioti rankas į visas puses, nei žaisti su naujais žaislais.. Kviečiame būti lankstiems ir priimti žaidimus tokius, kokių nori jūsų mažylis.

 17. Galite užsisakyti kambarį viešbutyje su atskiru miegamuoju, arba dviem atskirais kambariais. Kadangi jūsų mažylis greičiausiai norės miegoti anksčiau negu jūs, o šviesa ir šurmulys gali jam trukdyti ramiai ilsėtis.

 18. Atkreipkite dėmesį į viešbučio vaikų loveles. Verta patikrinti jų saugumą prieš naudojant. Užsienyje yra keli žinomi vežiojimuisi skirtų miego palapinių variantai, tokių kaip KidCos PeaPod, tačiau jų naudojimas taip pat reikalauja budrumo ir atsargumo.

 19. Siūlytume rinktis viešbutį, kuriame gausite pusryčius. Keliaujant su vaikais tai labai patogu, nereikia sukti galvos dėl artėjančio ryto, o su šeima smagu pusryčiauti nenusivilkus pižamų.

 20. Keliaujant vaikučiui reikalingas didesnis jūsų dėmesys, tai neišvengiama. Tačiau galite laikytis vaiko poreikių patenkinimo ir neleisti kaprizams vystytis. Maistas, gėrimai, truputis žaidimų, miegas.. visa tai reikalinga mažyliui. Kelionių lūkesčiai dažnai būna dideli, pasistenkite planuoti mažiau vienai dienai, palikite laiko poilsiui, ramiam miegui. Keliaujant su vaiku, svarbiausia – ramybė, o ne aplankytų vietų skaičius.

Calendar is loading...